0902 616 277 Čierny Balog 97652

Mierou nášho úspechu je Vaša spokojnosť ...

Pasporty cintorínov

Určite ste sa stretli s ponukou na vypracovanie pasportu Vášho cintorína. Viete čo je pasport ? – Ide o  vedenie agendy cintorína prehľadne a cez informačný systém. Pasport Vám a Vašim občanom poskytne dôležité informácie. Prístup k jednotlivým informáciám máte cez internet, alebo vo Vašom informačnom systéme. Viete si zobraziť mapu hrobov a kliknutím na hrob sa Vám sprostredkujú zvolené informácie ako napríklad kto tu leží, kto je vlastník, koľko zaplatil, kedy zaplatil, obrázok pomníka a iné.

Dnešné pasporty sú založené na funkčnom internete – čo je povedzme si pravdu často v mnohých obciach len fikcia. Výpadky sú časté, poznáme to z IS DCOM, dnes už aj z Made Urbis a mnohých iných IS pre ktorých funkčnosť je nutný internet. Pasporty sú drahé (alebo prinajmenšom predražené), aktualizácia ortofoto mapy je raz za tri roky (500€) – koľko hrobov Vám pribudne v obci za tri roky ? Všetky ktoré Vám pribudnú v mape jednoducho bude vidieť až o tri roky (keď si zaktualizujete mapu – 500€) a môžu to byť desiatky hrobov. Cena takýchto pasportov sa pohybuje rádovo v tisíckach eur a každé tri roky platíte 500€ za aktualizáciu mapy, každý rok 350€ za údržbu systému (ani netušíme čo to je) a iné vymyslené poplatky za ďalšie vrstvy. Teda celková suma, ktorú zaplatíte za prvý rok je zhruba 2000€ a každý ďalší rok platíte 350€ – za údržbu, každý tretí rok 500€ – za mapu! Zdá sa Vám to dosť – nemýlite sa, pre obce sú to prinajmenšom vysoké sumy a ak chcete aby Vám dáta nahodila firma čo robí pasport pripočítajte si ďalších 500€ (ak ich nahodia Vaši zamestnanci vtedy je to zdarma)

Naša firma sa uberá preto inou cestou. Myslíme si že, na internet stačí dávať to čo je pre občanov nutné a najmä v dávkach – teda využitie internetu nie je permanentné a výpadky neovplyvnia chod našej aplikácie. Okrem toho sa dá pasport spraviť za pomoci programu, ktorý máte ZADARMO v každej obci. Cena nášho pasportu sa odvíja od veľkosti cintorína, mapy aktualizujeme kedykoľvek potrebujete za 100€ (vždy budete mať zobrazený každý hrob), Vašich pracovníkov zaškolíme v rámci ceny za program, samotný program je intuitívny a jednoduchý (už dnes ho denne používate). Zaplatíte nám len zlomok ceny, ktorú platíte prvý rok v predošlom prípade. Nehrozia Vám teda žiadne výpadky a nefunkčnosť. Cena našej aplikácie je 1400€ bez zadávania Vašich údajov (tie musia nahodiť Vaši zamestnanci), v prípade našej pomoci je cena vyššia, ale závisí od množstva Vašich údajov.

Do programu je kedykoľvek možné doplniť rôzne štatistiky, prehľadné grafy a iné prehľady ktoré Vám pomôžu pri zorientovaní sa – toto neponúka žiadna firma na trhu !!! Ročný poplatok je 49€ a je za pravidelné zálohy, za kontrolu funkčnosti za doškolenie a za prenos údajov na internet. Ďalšie poplatky sú len v prípade potrieb na špecifické štatistiky z Vašej strany (napríklad prehľad o tom koľko vlastníkov hrobových miest je mužov a koľko žien, koľko zosnulých sú deti, koľko občanov už má uhradený poplatok za hrobové miesta a koľko ešte nemá a iné).

V ukážkach vidíte mapu ktorá stojí 500€, cena našej je 100€ a je robená z menšej výšky (hroby sú bližšie, väčšie a ostrejšie);

Porovnanie pasportov:

Klasický pasport:

Výhody:

 • široká základňa pracovníkov (lepšia dostupnosť pri riešení možných problémov)

Nevýhody:

 • neprimeraná cena produktu (musia platiť veľa pracovníkov)
 • beží cez internet (nekvalitné pripojenie produkuje množstvo problémov)
 • predražené mapy
 • trojročná aktualizácia máp (neaktuálnosť)
 • platby naviac za vrstvy
 • nešpecifikovaná vysoká ročná platba

Náš ultra pasport:

Výhody:

 • vysoká rýchlosť
 • len vybrané údaje sa spracúvajú na internet a sú viditeľné pre občanov (nenáročné na kvalitu pripojenia na internet)
 • samotný program ZDARMA (platí sa len za jeho úpravu a školenie 2x menej ako pri konkurencii) – jeden poplatok
 • vyšpecifikovaná ročná platba 7x nižšia ako u konkurencie
 • žiadne výpadky pri nefunkčnosti internetu
 • lacná a ostrá mapa 4k rozlíšenie
 • okamžitá aktualizácia mapy (do troch pracovných dní – podľa počasia)

Nevýhody:

 • menej pracovníkov (dostupnosť riešenia problémov do troch pracovných dní)

 

UKÁŽKY:

statist

pasport-mapa